Testversioon ja tööversioon

EKI sõnastikusüsteemi rakendusse sisenemisel on võimalik valida, kas töötada tööversiooni või testversiooni andmetega. Sõnaraamatu koostajad ja toimetajad kasutavad tööversiooni (testversiooni kasutavadpõhiliselt süsteemi häälestajad (arendajad). Sõnastiku loomisel luuakse vaikimis ainult testversioon.

Sõnastiku tõstmine Testversioonist Tööversiooni ja vastupidi

Kui sõnastik on sõnastikutööks valmis (skeem korras, vajadusel andmed imporditud jms), siis on hea ta tõsta Testversioonist Tööversiooni. Mine Sõnastike haldusesse (EELexi töötoast paremast veerust vali Sõnastike haldus).
  1. Otsi oma sõnastik üles ja vali tema Sätted. Pane linnuke ligipääsu real tööversioonile ja tabeli lõpust submit. See teeb Tööversiooni nupu klõpsatavaks.
  2. Mine tagasi Sõnastike haldusesse oma sõnastiku reale ja vali Toimingud. Vali sõnastikuks Testversioon, toiminguks kopeeri välja ja osadest märgi linnukesega ära neli esimest: rootconfig, config, generated, data. Klõpsates submit kuvatakse toimingu logi, mille lõpus vali Tagasi sõnastiku haldusesse, siis saad oma sõnastiku nimel klõpsata ja siseneda Tööversiooni.

Sõnastiku tõstmine Tööversioonist Testversiooni käib analoogselt.